DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Kurz Dabingu 2024 - INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP!

Termín kurzu
UVOLNILO SE 1 MÍSTO! 
01.07. - 12.07. 2024   LETNÍ INTENZIVNÍ
UVOLNILO SE 1 MÍSTO! 
01.07. - 12.07. 2024   LETNÍ INTENZIVNÍ
12.08. - 23.08. 2024   LETNÍ INTENZIVNÍ
Pondělí -  Pátek (každý den) 14:00 - 17:00

Pondělí -  Pátek (každý den) 18:00 - 21:00

Pondělí -  Pátek (každý den) 18:00 - 21:00
OBSAZEN!                 
02.09. - 16.12. 2024 
03.09. - 17.12. 2024
Pondělí  18:00 - 20:30 
Úterý      18:00 - 20:30
OBSAZEN!
OBSAZEN!
Lektor
Hana Igonda Ševčíková

Struktura a cena kurzu
rozsah cena za hodinu / jeden účastník celková cena za kurz
PŮLROČNÍ kurz - 16 lekcí (40 hod) 580 Kč/h nyní 485 Kč/h 19 400 Kč (pův. 23 200 Kč)
LETNÍ INTENZIVNÍ kurz - 10 lekcí / 2 týdny (30 hod) 650 Kč/h nyní 570 Kč/h 17 100 Kč (pův.19 500 Kč)

Přihláška - info@divadlofilm.cz

Přihláška - Workshop - info@divadlofilm.cz

Tento kurz probíhá ve velmi malém počtu účastníků (max. 3) - lektor má možnost klientům věnovat více času a zaměřit se na problémové oblasti.
Výborný dárek pro vaše blízké, využijte našeho dárkového poukazu.

Účastník získá herecké minimum a seznámí se se základy rétoriky, fonetiky a spisovné výslovnosti, které neodmyslitelně patří k práci v dabingu. Uvědomí si možnosti emotivního působení hlasu a osvojí si cestu k vědomému uplatnění své osobnosti. Naučí se plně využít svůj hlasový potenciál bez namáhání hlasivek. Cílem je osvojení si dobré dechové techniky, posazení hlasu, rozvíjení hlasové síly a projevu, správné artikulace, upevňování nových mluvních návyků na cvičných textech i při práci na rolích.
Klient se učí pracovat s mikrofonem, s kontinuitou obraz − slovo, vytvářet psychologii postavy a spolupracovat s dabingovým specialistou. Bude mu objasněn proces od dramaturgické úpravy textu přes režijní práci s hercem. Účastník se seznámí i s typem dabingu, který je v podstatě přetlumočením uměleckého záměru v jiném jazyce a je zpracován jednou osobou.

HODNOCENÍ KLIENTY:

Dabingový kurz probíhá v malém kolektivu - max. 3 účastníci - což považuji a obrovskou výhodu, protože nejen, že si v rámci lekce každý opravdu zadabuje, ale zároveň je možné se každému účastníkovi věnovat opravdu individuálně. Pokud se chce někdo dabingu věnovat, je tento kurz rozhodně skvělá příprava. Vše probíhá v příjemné a přátelské atmosféře a pomůže Vám to nejen se zorientovat v tom, jak dabing probíhá, ale zároveň si procvičíte správnou artikulaci a naučíte se, jak se správně rozmluvit a připravit se tedy na jakoukoliv práci s hlasem.
Kurz rozhodně doporučuji.
Jana Žlebková (účastník)

„Podzimní tří měsíční kurz pro mě byla velmi cenná zkušenost, na kterou jsem navázal pokračujícím pětiměsíčním kurzem. Pokud vás dabing láká a chcete si ho zkusit, zlepšovat se v něm, rozhodně můžu kurz doporučit. Mně osobně to pomohlo zlepšit nejen mluvu (artikulaci), ale také hraný projev, co se týče emocí postav. V rámci kurzu jsem měl možnost zkoušet dabovat různé druhy snímků. Za zmínku určitě stojí animovaný film, sitcom, drama, seriál a severský film (tedy neanglický). Zakusíte rovněž trénink pro rozmluvení a dechové cvičení ke zvýšení koncentrace.
Moc děkuji za organizaci kurzu Pavlíně Křepelkové a lektorce Hance Igondě Ševčíkové!“

Josef Kudláček (účastník)

Zdravím Pavlínko! Na kurzu jsem ocenila individuální přístup - malou skupinku a taky Hančinu pozitivní energii! Nedávno jsem poprvé dabovala seriál - sama sebe ze slovenštiny do češtiny a pár jiných menších postav. Bez přípravy bych to asi nedala, protože to všechno šlapalo hrozně rychle. A celkově mi to pomohlo s češtinou. 😁 Mějte se hezky!
Zuzka Páleníková (účastník)

"Zúčastnil jsem se letního intenzivního kurzu s Hankou Ševčíkovou - atmosféra ve studiu byla naprosto skvělá. Hodně jsme se toho v malé skupince tří zájemců naučili. Od posazení hlasu, přes dýchání, modulaci... Velmi užitečný kurz i pro ty, kteří se nechystají vyloženě dabovat. Zkušenosti se rozhodně hodí i do běžného života".
David Vozdecký / TV studio Leontynka, s.r.o. (účastník)


Kurz byl velmi zajímavý a pro mě velmi přínosný. Moc se mi líbilo na začátku každé hodiny cvičení na zklidnění těla a následné rozmluvení a nastartování obličejových svalů a hlasivek. Co mi to dalo? Zjištění, že je velmi nutné naučit se dobře artikulovat, mluvit pomalu a výstižně. Ráda bych se dabingu věnovala i nadále a uvidíme. Ještě jednou děkuji Hance a Pavle za skvělý čas. 
Lenka Nováková (účastník)

Kurzy dabingu Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové mi byly velkým přínosem a také jedinečným zážitkem. Lekce vedené Hanou I. Ševčíkovou jsou intenzivními tříhodinovkami, ve kterých je dostatek prostoru na rozmluvení se, koncentraci a samozřejmě na samotné pilování dabingu.
Tento kurz není pouhou atrakcí, na které si člověk může dabing vyzkoušet. Jedná se o velmi dobře strukturované kurzy, ve kterých se lektorka zaměřuje i na sebemenší detaily, od vcítění se do postavy, přes poznání prostoru a atmosféry, ve kterém se nachází, až po možné alternativy, kterými se dá daná postava nadabovat.
Dále jsem si velmi cenil možnosti dabovat s kolegy a s kolegyněmi, neboť v reálném dabingu již tuto situaci nelze zažít. Zároveň jsem si však vážil individuálního přístupu lektorky. Jelikož má jeden kurz cca 15 lekcí, Hana I. Ševčíková postupně dostatečně poznává kurzisty a jejich možnosti, přičemž tyto pak dále rozvíjí, prozkoumává a zdokonaluje.
Kurz také nabízí široké a pestré penzum ukázek a úryvků, na nichž si kurzista může vyzkoušet různé polohy a aplikovat na ně svůj hlasový rejstřík. Mezi tyto ukázky spadá animovaný seriál pro děti, sociální drama, romantická komedie či mnohé britské konverzačky.
Celkově kurz hodnotím velmi kladně, nebojím se říct až s velkým nadšením. Důkazem toho je, že jsem absolvoval dva čtyřměsíční kurzy, a to hned po sobě.
Marek Podlaha (účastník)


Dabingový kurz byl neuvěřitelný zážitek! Lektorka Hanka byla naprosto profesionální a měla neuvěřitelnou trpělivost, vždy ochotně pomohla. Díky kurzu jsem nejen rozšířila své dovednosti, ale také získala cenné praktické zkušenosti. Pokud máte zájem o hlasové herectví, vřele doporučuji tento kurz pro zvýšení sebejistoty v této oblasti. Dada Nárožná (účastník) 

Dabingový kurz, kterého jsem se účastnila intenzivních deset dnů v létě, předčil moje očekávání. Byl profesionálně veden Hankou I. Ševčíkovou a každý den byl znát pokrok všech účastníků. Kurz byl rozdělen do tří částí - v leže jsme se uvolňovali relaxací a procvičovali bránici, ve stoje jsme rozcvičovali naše mluvidla a v sedě jsme již dabovali. Líbilo se mi, kolik prostoru bylo věnováno samotné praxi, protože tak jsme se nejvíc naučili. Kurz mě pomohl v lepší artikulaci i intonaci a den po dni jsem byla více uvolněná za dabovacím mikrofonem, kdy jsem se učila trefovat se do hlasu i výrazu jednotlivých postav, ať už animovaných či herců. Děkuji moc ještě jednou všem, kteří se na realizaci kurzu podíleli!
Lucie Vaculíková (účastník)


S Hankou Ševčíkovou jsem absolvovala kurz dabingu. Hanka je nejen skvělá herečka a dabérka, ale i úžasný člověk, který Vás dokáže v životě inspirovat. V dabingovém kurzu jsme byli všichni skvělá skupina a hodně jsme se i nasmáli. Vyzkoušeli jsme si dabovat celou škálu postav, takže nechyběly ani postavy animované. Dabingový kurz pro mě byla zkušenost, která za to opravdu stála. Hanka Vás naučí také při rozmlouvacích cvičeních správné artikulaci, intonaci, dýchání a vnímat každou část Vašeho těla. Kurz vřele doporučuji. 
Hana Barcalová (účastník)


První dabingový trénink byl pro mne neskutečným zážitkem spojeným s poznáním, jak složitá profese dabéra je. A hlavně mě úplně nadchnul. Každá další lekce mi přinášela zjištění, že pokud se člověk chce naučit pracovat se svým hlasem, jsou dabingové kurzy Divadelní a filmové školy Zity Kabátové tím pravým místem. Kromě dokonalé přípravy včetně rozmanitých dýchacích a hlasových technik, jsme se věnovali jednotlivým typům filmů a vyzkoušeli si i různé způsoby natáčení. V prvním semestru se naučíte spoustu věcí a ověříte si, že to, co na začátku považujete pro sebe za nemožné se pod vedením Hanky Ševčíkové může stát realitou. A pokračovací kurzy už jsou jen čistá radost a práce na vylepšování a zdokonalování se. Doporučuji oba všemi deseti :-) Helena Brychová (účastník)

Velké poděkování všem za dabing. Před čtrnácti dny syn namluvil pro ČSOB vzdělávací spoty Planeto, respekt! A moc ho chválili. Až tak, že mi napsali. :)
Kateřina Musilová. (matka účastníka)

Ahoj Pavlínko, 
nejdříve bych ještě jednou ráda poděkovala tobě a Hance za vedení kurzu dabingu a trpělivost, kterou s účastníky (hlavně tedy se mnou) máte. Byla to pro mě úžasná zkušenost. 
Markéta Vaňková (účastník)


cs