DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Kurz filmové a televizní režie

Termín kurzu
3-měsíční kurz - bude upřesněn Úterky 18:30 - 21:00
Víkendový Workshop  12.10. - 13.10. 2024 (so-ne)
Časy kurzu mohou být díky vytíženosti lektora pozměněny nebo přesunuty po domluvě se všemi účastníky na jiný den.
Lektor
Mgr. režisér/herec Ondřej Kepka
Struktura a cena kurzu
rozsah specifikace cena pro 1 účastníka  poznámky
12 lekcí  1 lekce = 2.5 hodiny  obvykle 1000 Kč/h počet účastníků: 
min. 4 / max. 6
víkendový workshop  12.10. - 13.10. 2024  (so-ne) 7 990,- Kč  počet účastníků: 
min. 5 / max. 10

Přihláška - info@divadlofilm.cz

Přihláška - Workshop - info@divadlofilm.cz
 
Kurz probíhá ve velmi malém počtu účastníků (maximálně 6) - lektor má možnost klientům věnovat více času a zaměřit se na problémové oblasti.

Je určen pro všechny, co mají opravdový zájem o filmovou tvorbu a je základem pro začínající aktivní filmaře, kteří přemýšlí, že by se filmování věnovali profesionálně ale i amatérsky. Předpokladem účasti je minimálně zájmové focení nebo filmování.

Tento kurz rozvíjí představivost, tvořivost a odpovídající míru kritického myšlení filmových a televizních režisérů, ruku v ruce s teoretickým vzděláním.
Účastníci kurzů budou připravováni a vedeni k osobitému vidění světa, kreativitě a koncepčnosti.
Budou seznámeni s různorodými kinematografickými přístupy, s obsahem pojmů jako jsou například teorie dramatu, práce s hercem a filmová řeč.
Výuka zahrne řadu parciálních témat z oblasti filmu, divadla, literatury, hudby, výtvarného umění, společenských věd, filmových technologií a dějin filmu.

Bude se pracovat s důležitými pojmy filmové řeči − obraz, střih, zvuk (vývoj způsobu jejich užívání), hudba ve filmu (základní způsoby užití), narativní a nenarativní formy (od aristotelovského modelu k soudobým vyprávěcím principům s důrazem na filmovou tvorbu), prostor, tempo a rytmus ve filmu (způsoby a prostředky uchopení filmového času), obraz a mizanscéna (základní způsoby práce, jeho fotografické kvality (světlo, kompozice, apod.), rámec − velikost, trvání − délka záběru, pohyb kamery), práce s hercem, filmové herectví, filmové žánry, stylizace filmového díla.

Hodnocení klientů:
"Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila workshopu filmové režie s Ondřejem Kepkou, ještě před odjezdem do ciziny, hodně mi to dalo do začátku filmového tvůrce. Dozvěděla jsem se vlastně všechno, co jsem pro začátek potřebovala, od struktury vzniku filmu, náplně práce určitých pozic u filmu, po zkoušku natáčení. Dokonce jsem měla šanci vidět kamery, které se používaly dříve. Tím, když jsem se chlubila doma, tak jsem se navíc dozvěděla, že máme podobné poklady na půdě po taťkovi a dědovi. Je mi líto, že nezůstávám déle, rozhodně bych se ráda zúčastnila více takových workshopů (navíc s mým idolem z Arabely). Děkuji moc za skvělý zážitek."
PS: Po chlubení se doma, kde jsem o víkendu byla a mám záznam jak držím kameru pana Kepky (přiložené video)
mi táta napsal zprávu "Můj táta by na Tebe byl hrdý" - což mi neřekl nikdy ani on sám za sebe ani jednou za mých 29 let :-D tak jsem jen chtěla touhle dojemnou chvilkou podělit:-D
(děda byl fotograf a natáčel, jen už mezi námi není a jsem jediná z rodiny, koho tenhle obor převzal po něm)
S pozdravem, Suzy (účastník)


Absolvoval jsem v prostorách Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové režisérský workshop pod vedením lektora Ondřeje Kepky a scénáristický workshop pod vedením lektora Adama Kůse. Oba workshopy byly skvělé a profesionální a předaly mi dost informací, a to vše srozumitelně a ve velice přátelské atmosféře. Plně je doporučuji všem, co se zajímají o kinematografii.
Martin (účastník)


Víkendové workshopy na DFSZK můžu jen doporučit. Syn se zde zúčastnil dvou z nich a jako rodič jsem velmi ocenila vstřícnost a spolehlivost organizátorů, stejně tak profesionální vedení lektorů. Nadšený syn po jejich absolvování byl pro mě důkazem, že jsme zvolili správně.
RL (matka účastníka)

 


cs