DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Naši současní a bývalí lektoři    

Hana Igonda Ševčíková

Vystudovala střední pedagogickou školu a DAMU v Praze. Jejím profesorem byl Boris Rösner. Od roku 1990 hostovala v Národním divadle, kde byla ve stálém angažmá 25 let.
Poprvé zazářila ve druhé sérii Arabely (1993) již jako dospělá Mařenka vedle Jeníčka v podání Ondřeje Kepky. Zahrála si několikrát i v pohádkách, např. SMŮLA (1998) nebo ZIMNÍ VÍLA (1999). Ztvárnila rozmanité postavy v mnoha televizních filmech a seriálech, jako UCTIVÁ POKLONA, PANE KOHN (1992), KONEC BÁSNÍKŮ V ČECHÁCH (1993), POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ (2004) a nebo SAMA V ČASE NORMÁLNOSTI (2010).
Hana je nejen divadelní, filmovou a televizní herečkou, ale i dabingovou. Dabingový rejstřík zahrnuje desítky projektů, mj. seriály KORUNA, ČARODĚJKY, ZTRACENI, DVA A PŮL CHLAPA, MĚSTO ŽEN, filmy jako SHREK 2, DOLITTLE, PŘÍŠERKY S.R.O., CHARLIEHO ANDÍLCI: NA PLNÝ PECKY, ADDAMSOVA RODINA . Nejčastěji dabuje herečky Drew Barrymore, Jennifer Jason Leigh, Renée Zellweger, Marisu Tomei, Kelly Reilly, Evu Mendes nebo Radhu Mitchell.. 


Alexander Minajev

Režisér, herec a pedagog, vystudoval hereckou akademii GITIS v Moskvě v roce 1993, v oboru herectví a divadelní režie. Od roku 2000 žije a pracuje v České republice jako režisér a herec. Má za sebou řadu divadelních představení a filmových rolí. Profesionálně se věnuje pedagogice, herectví a překladům divadelních her. Zajimá se o výtvarné umění a literaturu. Několik let hostoval v Národním divadle a v divadle Celetná.
Režíroval divadelní hry, v Ústí nad Labem „Revizora“ (N.V.Gogol), ve Zlíně „Idiota“ (F.M.Dostojevský), v Praze „Besy“ (F.M.Dostojevský), „Ornitologii“ (A.Stroganov) a další. Dále hrál jednu ze stěžejních rolí v seriálu „Ulice“ a několik rolí v českých filmech, jako například "Zahradnictví“ (Jan Hřebejk), “Sklapni a zastřel mě“, "Anglické jahody“ a další. 


Zuzana Kasová

Mladá herečka a zpěvačka vystudovala Pražskou konzervatoř – Hudebně dramatický obor, nyní je studentkou na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, obor – Muzikálové herectví. Zpívala na nejrůznějších plesech, zábavách či na parníku Albatros v Praze. Začínala v Teplickém divadle a postupně se dostala do pražských prostorů, kde zkusila nejrůznější scénická čtení a další performance.      


Lucie Kožinová

Česká herečka, která je absolventkou konzervatoře. Svou karieru začala v angažmá Městského divadla Kolín, v Divadle J. Průchy, dále pak pokračovala hostováním v Jihočeském divadle České Budějovice, Divadle v Karlových Varech, Divadle Jiřího Grossmanna a Divadle hudby. Můžeme ji však vidět ve filmech, televizi, ale především je známá pro svou práci v dabingu. 

 

 

 


Martin Janouš

Autor, režisér a člen hereckého souboru. DAMU absolvoval v roce 1994 a od té doby je členem Studia Ypsilon. Hrál v inscenacích Žert, satira, ironie a hlubší význam, Horrorband, Oprátka. Nyní účinkuje v Prodané nevěstě, Hlavě Medúzy, Praze stověžaté, Třech mušketýrech a ve Vdovou proti své vůli. Již na škole pracoval s mládeží, v roce 1999 založil autorské divadlo EXTRÉM. Po studiích pracoval na DAMU jako odb. asistent Jana Schmida. Autorsky spolupracoval také s Českou televizí, která odvysílala jeho western „Ruty šuty Arizona“ a silvestrovskou parodii „S námi o nás“. V agentuře Leopardo se autorsky podílí na výrobě radioseriálů a TV pořadů. Jako divadelní režisér působí např. v divadelní společnosti Kompanyje. Také se věnuje dabingu, reklamě a jako pedagog vede semináře dramatické tvorby. 


Roman Štolpa

Český herec a režisér, který vystudoval JAMU − obor herectví a poté DAMU − obor režie. Působil v pražském divadle Rokoko, Klicperově divadle v Hradci Králové, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v mosteckém Městském divadle a v Hudebním divadle v Karlíně. Roman byl spoluautorem scénářů na soutěžích Miss a také spolupracoval s Petrem Novotným na muzikálu Evita. Hrál v několika televizních seriálech: jedním z nejznámějších jsou Rodinná pouta TV Prima, kde si zahrál MuDr. Martina Lišku. Mezi jeho režijní a hereckou tvorbu patří hry jako Postel plná cizinců, 1 + 1, Gangsteři z městečka, Penzion ponorka, Když kočky nejsou doma a další. V současné době nastudoval jako režisér v divadle Broadway několik činoherních představení jako Columbo − Vražda na recept, Na úrovni − A touch of class a Ve dvou se to lépe táhne.  


 ​Radka Stupková

Vystudovala na pražské konzervatoři hudebně dramatický obor. Do roku ´86 byla v angažmá divadla v Příbrami, potom už jen na volné noze. V Praze působila a působí v různých divadlech a divadelních spolcích. Můžete ji spatřit jako Haničku ve hře Lucerna aneb Boj o lípu a jako Čiperu ve hře Chudák Harpagon (Divadelní společnost Josefa Dvořáka), Moniku ve hře Nežárli! (Divadelní společnost Starbag) a Annu v Kornelových vdovách (agentura Pražské kulturní služby). Dabovala množství rolí v mnoha filmech i seriálech. Herečky, se kterými si ji můžete spojovat, jsou například Nastassja Kinski nebo Julia Ormondová.

 

Petra Špindlerová

Česká herečka, která vystudovala soukromou divadelní školu pod vedením Jany Andresíkové a mimo herectví se věnuje i modelingu. Je známá jak z televize, tak i z divadla.
Postel plná cizinců, Divertisment, Kennedyho děti, Babice Vrbice, Červený bedrník, Duna, Non plus ultras, Černí baroni, seriál Velmi křehké vztahy, Rodinná pouta a další.

 

 

Jana Holcová

Česká herečka, absolventka DAMU, která v současné době působí v Dejvickém divadle. Dříve hostovala v Národním divadle jako Blanchette v inscenaci Zpověď dítěte svého věku, v Divadle v Dlouhé (Anda Pařízková v inscenaci Škola základ života) a v Divadle Na zábradlí v muzikálu Kabaret.
Mimo divadelní scénu se věnuje také práci v televizi a rozhlase. Kennedyho děti, Bratři Karamazovi, Oblomov, Příběhy obyčejného šílenství, Idiot, Modrovous a mnoho dalších.
 

 

Miriam Kantorková

Česká herečka, která se během svých studií věnovala ochotnickému divadlu. Dva roky vyučovala hudební výchovu pro nejmenší a pak dala přednost divadlu. Začínala jako konfeciérka, zpěvačka a herečka AUS Víta Nedbala a přitom externě studovala DAMU.
Často můžeme slyšet její hlas v rozhlase nebo dabingu. Hrála v mnoha filmech. Poprvé se objevila v dramatu Škola otců (1957), a dále Bláznova kronika, Divoká holka, Romance pro křídlovku, Kladivo na čarodojnice, Dívka na koštěti, seriál Ordinace v růžové zahradě a další.

 

 

Tomáš Valík

Český herec, který původně vystudoval Obchodí Akademii a posléze DAMU. Nejčastěji hrával v divadle, televizi a ve filmech, ale kromě toho učil i na Konzervatoři Duncan.
Proslavily ho hlavně pohádky a to zejména "Princezna Fanthagiro" a "O Janovi a jeho podivuhodném příteli". Dále jste jej mohli spatřit v dílech jako "Copak je to za vojáka", "Nezvěstný", "Krev zmizelého", "Černá karta", "Rodinná pouta" a hlavně v seriálu "Ulice". Bohužel nás již navždy opustil, ale přesto zůstane v našich srdcích i našem pracovním kolektivu.

 

 

 


cs